Chirurgia stomatologiczna w Krakowie

CHIRURGIA 1

Chirurgia stomatologiczna to bardzo obszerna dziedzina stomatologii. Spośród najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej wyróżnić możemy usunięcie zęba, chirurgiczne usunięcie ósemek oraz wydłużenie korony zęba.

W trosce o Państwa komfort wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej wykonujemy znieczuleniu miejscowym, które jest odpowiednio dobrane przez naszego chirurga stomatologa w zależności od rodzaju wykonywanego zabiegu. Dobry chirurg stomatolog to przede wszystkim doświadczony lekarz, zorientowany na pacjenta oraz jego potrzeby.  Wiedza oraz doświadczenie naszych lekarzy w połączeniu z nowoczesnymi metodami leczenia to gwarancja bezstresowych oraz komfortowych wizyt. 

Nowoczesne metody chirurgii stomatologicznej w klinice Długosz & Długosz 

W przypadku trudnych zabiegów z zakresu mikrochirurgii możemy zaoferować Państwu zabieg podania osocza bogatopłytkowego (PRF), dzięki któremu możemy przyśpieszyć procesy regeneracyjne rany pozabiegowej (np. po wyrwaniu zęba). PRF (Platelet Rich Fibrin) to fibryna bogatopłytkowa pozyskana z krwi pacjenta, po odwirowaniu. Jest źródłem wielu czynników wzrostu, białych krwinek, elastyny oraz kolagenu. Działa wspomagająco w procesie kościotwórczym oraz stymuluje gojenie ran. Pozyskana w ten sposób membrana fibrynowa jest idealnym materiałem wspomagającym leczenie chirurgiczne. Stosowana jest najczęściej w zabiegach podnoszenia dna zatoki szczękowej, augmentacji (regeneracji kości), ekstrakcji  (wyrywania) zęba, implantacji oraz zabiegów płatowych.  Dodatkową zaletą podczas zabiegów jest umiejętność wprawnego operowania chirurga stomatologa pod mikroskopem, który  pozwala na maksymalną precyzję wykonywanych czynności. 

Nowoczesne metody chirurgii stomatologicznej w klinice Dlugosz Dlugosz

W naszej klinice ramach chirurgii stomatologicznej wykonujemy:

resekcje pod mikroskopem*
szynowanie
ekstrakcja (wyrwanie) zębów
pokrycie recesji dziąsłowej
wyrywanie zębów zatrzymanych
zabiegi mikrochirurgiczne
resekcje (wycięcie wierzchołka korzenia, także trzonowców w tym szóstek dolnych)
sterowaną regenerację kości z wykorzystaniem materiałów kościozastępczych np. Bio-Oss, oraz membran tytanowych i kolagenowych
chirurgiczne usuwanie ósemek
biostymulację laserem
reimplantacje
podanie osocza bogatopłytkowego PRF 
laserowe podcięcie wędzidełka
*Resekcje pod mikroskopem ze wstecznym wypełnieniem kanałów materiałem ProRoot (wycięcie wierzchołka korzenia, także trzonowców w tym szóstek dolnych). Wykonanie takiego zabiegu w powiększeniu pozwala na przeprowadzenie go w niezwykle precyzyjny sposób, a co za tym idzie na zmniejszenie rany pozabiegowej oraz minimalizację powikłań. 

Umów wizytę online lub jeśli masz pytanie napisz do nas!

Długosz & Długosz Stomatologia

Ul. Zamoyskiego 73/U3 (wejście od ul. Przełęcz),
30-519 Kraków
Zapraszamy od pon-pt w godz.10:00-20:00

601-480-198
12-259-81-80
600-920-404

stomatologia@dlugosz.pl