Endodoncja mikroskopowa

endodoncja mikroskopowa 1

Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest czasami ostatnią szansą na uratowanie zęba z zapaleniem miazgi zębowej. Leczenie endodontyczne pod mikroskopem polega na oczyszczeniu komory zęba oraz jego korzeni z tkanki zapalnej w bardzo dużym powiększeniu.

Umożliwia to mikroskop dający ponad dwudziestokrotne powiększenie pola zabiegowego. Każdy z naszych gabinetów dentystycznych jest wyposażony w wysokiej klasy mikroskop marki Leica. Dzięki użyciu tak dużego powiększenia, lekarz dentysta jest w stanie skrócić czas leczenia kanałowego oraz bardzo precyzyjnie wypełnić kanały zęba. Ma to niezwykle duże znaczenie, ponieważ w przeciwieństwie do innych zabiegów stomatologicznych, leczenie endodontyczne powinno wykonywać się tylko raz.  Cena leczenia kanałowego pod mikroskopem jest bardzo zróżnicowana. Zależy od liczby kanałów które posiada ząb oraz od tego czy zabieg będzie wykonywany pierwszy raz czy ponownie.

Ponowne leczenie kanałowe pod mikroskopem – reendo co to takiego?

Niedokładne lub nieprawidłowe leczenie kanałowe skutkuje najczęściej koniecznością wykonania ponownie zabiegu leczenia kanałowego. Zabieg ten jest zazwyczaj bardziej skomplikowany i dłuższy. Z pomocą przychodzą wtedy nowoczesne narzędzia stomatologiczne, endometry oraz precyzyjny mikroskop zabiegowy.  Lekarz dentysta posiadający odpowiednią wiedzę i doświadczenie, precyzyjnie potrafi odnaleźć w takiej sytuacji ujścia kanałów korzeniowych, dokładnie określić ich długość, opracować i wreszcie szczelnie je wypełnić do samego wierzchołka. Jest to żmudny i skomplikowany proces.

Jak długo trwa leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Jeszcze kilka lat temu leczenie kanałowe kojarzyło się nam przede wszystkim ze żmudnym procesem podzielonym na kilka wizyt. W przypadku leczenia kanałowego pod mikroskopem w większości przypadków jesteśmy w stanie zminimalizować liczbę wizyt do jednej dłuższej wizyty trwającej półtorej do dwóch godzin.

Nasi dentyści należą do członków Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Długosz & Długosz Kraków

Dzięki leczeniu kanałowemu mamy szansę ocalić nasze zęby przed ekstrakcją i jej konsekwencjami. Zęby prawidłowo przeleczone endodontycznie (kanałowo), mogą być wykorzystane jako np. filary mostu. Kwalifikują się pod korony i nie stanowią źródła zakażenia dla całego organizmu jako ogniska zapalne. Wykorzystanie w tym celu najnowszych technologicznie materiałów i urządzeń powoduje, że zęby, które do niedawna kwalifikowały się do usunięcia, są pełnowartościowe klinicznie.

Nasza klinika wyposażona jest w sprzęt, który znacznie podnosi szanse powodzenia leczenia endodontycznego. Są to mikroskopy zabiegowe marki Leica M300, endometry, mikrosilniki endodontyczne, mechaniczne instrumenty niklowo-tytanowe oraz radiowizjografia czyli rentgen cyfrowy. Wiedza i umiejętności naszych dentystów z zakresu endodoncji są systematycznie podnoszone na kursach i szkoleniach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Endodontyczne.

Zakres usług w ramach leczenia kanałowego – endodoncji mikroskopowej:

leczenie kanałowe pierwotne pod mikroskopem (wykonywane pierwszy raz)
ponowne leczenie kanałowe pod mikroskopem – reendo (wykonywane ponownie)
wzmocnienie zęba po leczeniu kanałowym wkładem z włókna szklanego
usunięcie złamanego narzędzia
zamknięcie perforacji

Umów wizytę online lub jeśli masz pytanie napisz do nas!

Długosz & Długosz Stomatologia

Ul. Zamoyskiego 73/U3 (wejście od ul. Przełęcz),
30-519 Kraków
Zapraszamy od pon-pt w godz.10:00-20:00

601-480-198
12-259-81-80
600-920-404

stomatologia@dlugosz.pl