Stomatologia zachowawcza

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA 1

Stomatologia zachowawcza to najszerszy dział stomatologii w zakres którego wchodzi leczenie próchnicy i odtwarzanie kształtu zęba. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologicznie materiałów wypełnieniowych, leczenie w naszej klinice jest przeprowadzane w wysoce estetyczny i trwały sposób.  

Jak wygląda leczenie zachowawcze w klinice Długosz& Długosz Stomatologia?

Rozpoczynając leczenie zachowawcze  u naszych pacjentów, opieramy się przede wszystkim na odpowiedniej diagnostyce oraz dokładnym przeglądzie stomatologicznym, wykonywanym przy użyciu mikroskopu. Dzięki temu jesteśmy w stanie precyzyjnie ocenić stan zębów oraz zaproponować rozwiązania dopasowane do Państwa potrzeb. 

Dzięki zastosowaniu mikroskopu podczas leczenia zachowawczego możliwe jest osiągnięcie maksymalnej precyzji w kształtowaniu i wygładzaniu wypełnień. Najczęściej wykorzystywanym materiałem do opracowania ubytków w naszej klinice, jest japoński materiał Estelite Asteria, cechujący się wysoką jakością oraz trwałością. Niezwykle ważny jest również odpowiedni dobór koloru oraz zastosowanie nowoczesnych technik korygujących, które pozwalaj niemalże idealnie odtworzyć anatomiczny kształt zęba,  nawet przy dużych ubytkach.   

Najczęściej wykonywane zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej w klinice Długosz & Długosz Stomatologia to:

przegląd stomatologiczny,
diagnostyka obrazowa,
profilaktyka i leczenie próchnicy,
opracowanie ubytków,
wymiana plomb, wypełnień,
bezbolesne znieczulenia komputerowe,
odbudowa zębów. 

Komfort i bezpieczeństwo naszych pacjentów to dla nas priorytet! 

Aby zapewnić państwu maksymalny komfort podczas zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej,  nasi lekarze korzystają z nowoczesnych, bezbolesnych znieczuleń komputerowych SleeperOne. Jak to działa? Urządzenie SleeperOne wyposażone jest w mikroprocesor, który kontroluje podawanie środka znieczulającego, niwelując w ten sposób odczuwany dyskomfort. Ten typ znieczulenia szczególnie polecany jest dzieciom oraz osobom odczuwającym niepokój na widok tradycyjnej strzykawki.

Umów wizytę online lub jeśli masz pytanie napisz do nas!

Długosz & Długosz Stomatologia

Ul. Zamoyskiego 73/U3 (wejście od ul. Przełęcz),
30-519 Kraków
Zapraszamy od pon-pt w godz.10:00-20:00

601-480-198
12-259-81-80
600-920-404

stomatologia@dlugosz.pl