Higienizacja zębów pod mikroskopem

higienizacja 1

Podstawowym zabiegiem higienicznym jest usunięcie kamienia i płytki nazębnej (osadu) czyli scaling. W naszej klinice taki zabieg wykonywany jest wyłącznie pod mikroskopem przez wykwalifikowany personel.

Nasze dyplomowane higienistki podczas zabiegu pokażą Państwu jak codziennie dbać o higienę jamy ustnej oraz pomogą w doborze odpowiedniego rodzaju szczoteczki.  Dzięki wykorzystaniu mikroskopu podczas usuwania kamienia (scalingu) jest on maksymalnie precyzyjny oraz komfortowy dla pacjentów.

Jak często powinno się wykonywać higienizację?

Z reguły higienizacja powinna być wykonywana co 6 miesięcy, ale wielu pacjentów musi ją wykonywać, w zależności od potrzeby nawet co 2-3 miesiące. Do grupy tych pacjentów zaliczają się przede wszystkim pacjenci z chorobami przyzębia dla których zabieg czyszczenia zębów stanowi podstawę profilaktyki paradontozy. Zabieg usuwania kamienia oraz osadów zaleca się również przed wykonaniem ekstrakcji zęba, implantacji, przed założeniem aparatu ortodontycznego oraz przed zabiegiem wybielania zębów. Warto zaznaczyć, że w naszej klinice kamień nazębny usuwany jest przy pomocy skalerów o regulowanym natężeniu drgań, co pozwala na uniknięcie nieprzyjemnych odczuć.

Wybielanie zębów w klinice Długosz & Długosz

Wiele osób marzy o zdrowym, śnieżnobiałym uśmiechu. Dzięki najnowszej lampie wybielającej Philips Zoom możemy zaoferować Państwu bezpieczne i efektywne wybielanie. Zaawansowana technologia połączona z ergonomią urządzenia zapewnia pacjentowi wysoki komfort podczas wybielania, minimalizując nieprzyjemne odczucia.

Jak wygląda zabieg wybielania zębów w klinice Długosz & Długosz:

Aby zabieg wybielania był w pełni bezpieczny oraz skuteczny musimy przede wszystkim zadbać o wyleczenie wszystkich ubytków. Warto też przed zabiegiem wybielania usunąć kamień oraz osad nazębny podczas higienizacji. Cena wybielania zębów zależy od wybranego wariantu.

Zabieg wybielania za pomocą lampy Philips Zoom to kilka 15-minutowych sesji. Specjalny preparat używany w procesie wybielania wykorzystuje opatentowaną reakcję ,,photo-fentom”, która zachodzi pomiędzy znajdującym się w preparacie nadtlenkiem wodoru a żelazem.

Połączenie to jest określane „pogromcą przebarwień”. Możemy spodziewać się uzyskania efektu jaśniejszych zębów średnio o 3-4 odcienie. Pamiętajmy jednak, że końcowy efekt wybielania zależy przede wszystkim od indywidualnych predyspozycji każdego z nas. Dzięki możliwości dostosowywania intensywności światła lampy wybielającej podczas zabiegu nasze higienistki są w stanie zminimalizować nieprzyjemne uczucie nadwrażliwości.  Dodatkowo, aby utrzymać dłużej efekt wybielania, oferujemy Państwu indywidualne nakładki wybielające do przeprowadzenia wybielania w domu. Pamiętajmy jednak, że aby wybielanie zębów było dla nas w pełni bezpieczne musimy skonsultować nasz stan zębów z dentystą lub higienistką stomatologiczną.  Najlepiej powierzyć nasz uśmiech w ręce profesjonalistów, dzięki którym przeprowadzony zabieg wybielania będzie efektywny i bezpieczny.

Proponujemy Państwu następujące zabiegi z zakresu higieny i profilaktyki:

scaling ultradźwiękami/ higienizację (usuwanie kamienia)
polerowanie zębów po przeprowadzonym scalingu
fluoryzacja kontaktowa i lakierowanie zębów
lakowanie
wybielanie zębów lampą Philips Zoom
indywidualne nakładki do wybielania

Umów wizytę online lub jeśli masz pytanie napisz do nas!

Długosz & Długosz Stomatologia

Ul. Zamoyskiego 73/U3 (wejście od ul. Przełęcz),
30-519 Kraków
Zapraszamy od pon-pt w godz.10:00-20:00

601-480-198
12-259-81-80
600-920-404

stomatologia@dlugosz.pl