Rekonstrukcja zgryzu, okluzja

rekonstrukcja zgryzu 01 1

Choroba okluzyjna dotyczy przede wszystkim nieprawidłowej relacji pomiędzy zębami dolnymi a górnymi, ale także stawu skroniowo- żuchwowego oraz mięśni. Jej objawami jest: zgrzytanie zębami, przeskakiwanie w stawie, ścieranie zębów, bóle głowy czy odczuwalne napięcie mięśni twarzy.

Problemy ze zgryzem mają również wpływ na leczenie bezdechu sennego. Po przeprowadzeniu diagnostyki, w zależności od zaawansowania choroby, nasi specjaliści dobierają odpowiednie leczenie z wykorzystaniem wszystkich sprawdzonych rozwiązań z obszaru estetyki, protetyki oraz implantologii.

Dzięki ustawicznym szkoleniom naszych lekarzy, jesteśmy w stanie pomóc osobom borykającymi się nawet z dużymi problemami okulzyjnymi. Nasi lekarze działają wg najnowszych wytycznych Kois Center oraz Dawson Academy. 

Jak przebiega leczenie w przypadku problemow ze zgryzem – okluzja u DlugoszDlugosz

Jak przebiega leczenie w przypadku problemów ze zgryzem – okluzją?

Diagnoza zaburzeń zgryzu opiera się przede wszystkim na wnikliwej konsultacji stomatologicznej, diagnostyki obrazowej oraz zebraniem pogłębionego wywiadu stomatologicznego od pacjenta. Następnie pacjent zakwalifikowany do leczenia okluzyjnego przez okres około 3-4 tygodni chodzi w specjalnym aparacie tzw. deprogramatorze, który pozwala lekarzowi ocenić, jak wyglądają kontakty zębów górnych z dolnymi w korelacji do prawidłowego położenia stawów skroniowo-żuchwowych. Dalsze leczenie zależy od indywidualnego problemu pacjenta. Zazwyczaj polega na odpowiedniej korekcie wysokości zwarcia np. poprzez założenie tymczasowych nakładów PMMA, odbudowy protetycznej typu onlay\inlay lub wykonaniem koron. Koszy są przez to bardzo zróżnicowane i zależne od danego przypadku.

Czym grozi nieleczona choroba okluzyjna?

Prawidłowa relacja pomiędzy zębami górnymi oraz dolnymi jest bardzo ważna z punktu widzenia ogólnego stanu zdrowia. Nieleczone problemy okluzyjne mogą powodować bóle głowy, karku, a nawet problemy z bezdechem sennym. W przypadku gdy dochodzi do ścierania zębów jesteśmy narażeni nawet na całkowitą ich utratę.

Umów wizytę online lub jeśli masz pytanie napisz do nas!

Długosz & Długosz Stomatologia

Ul. Zamoyskiego 73/U3 (wejście od ul. Przełęcz),
30-519 Kraków
Zapraszamy od pon-pt w godz.10:00-20:00

601-480-198
12-259-81-80
600-920-404

stomatologia@dlugosz.pl