Protetyka w Krakowie

protetyka estetyka stomatologiczna 1

Protetyka stomatologiczna jest bardzo szeroką dziedziną zajmującą się uzupełnianiem braków zębowych. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii możemy zaoferować Państwu estetyczne i funkcjonalne uzupełnienia takie jak: korony, mosty, odbudowy typu onlay/inlay oraz protezy, w tym protezy na implantach typu all-on-4, all-on-5.

Ceny prac protetycznych są bardzo zróżnicowane w zależności od rodzaju odbudowy oraz materiału, z którego są wykonane.  Wszystkie zabiegi z zakresu protetyki odbywają się pod mikroskopem, w oparciu o ścisłą współpracę lekarza z technikiem dentystycznym.

Protetyka, czyli korony, inlay/onlay i mosty – czym się różnią od siebie?

Korona jest to widoczna część zęba nad dziąsłem. Najczęstszym wskazaniem do wykonania korony jest wzmocnienie zęba np.  po leczeniu kanałowym lub w przypadku dużych zniszczeń zęba spowodowanych próchnicą.  Materiał, z którego wykonujemy korony to najczęściej porcelana, która może mieć podbudowę cyrkonową lub metalową. Porcelana jest materiałem wyróżniającym się wysoką trwałością oraz bardzo dobrym odwzorowaniem naszych naturalnych zębów.

Onlay\inlay jest alternatywą dla koron i wypełnień. Stosujemy go, gdy odbudowa zęba zwykłym wypełnieniem nie jest możliwa ze względu na duże braki tkanek własnych. Odbudowa typu onlay/inlay jest również alternatywą dla koron, pozwalającą nam uniknąć szlifowania zęba pod koronę. Onlay jest „nakładem” idealnie dopasowanym do struktury naszego zęba.

Mosty dentystyczne – to trwałe uzupełnienie braków zębowych przy wykorzystaniu zębów sąsiednich jako filarów. Składają się z koron osadzonych na zębach filarowych oraz z przęsła mostu – korony. Korony te są ze sobą połączone.

ESTETYKA | LICÓWKI – co to takiego?

To cienkie płatki (0,2-1 mm), mocowane od przodu na uprzednio przygotowany ząb. Ich obecność jest niezauważalna. Bardzo dobrze naśladują naturalną strukturę zębów, korygują ich kształt oraz kolor.  Materiałem, z którego wykonuje się licówki jest najczęściej porcelana, której wyróżniamy kilka rodzajów: skaleniową, e-max czy feldszpatową. Porcelana zapewnia optymalny kolor najbardziej zbliżony do naturalnych zębów poprzez wyśmienite odwzorowanie właściwości optycznych struktury zęba. Takie licówki są również wytrzymałe i trwałe, a do tego odporne na powstawanie przebarwień.

Zakres naszych usług z zakresu protetyki to:

korony porcelanowe na podbudowie cyrkonowej
korony porcelanowe na podbudowie metalowej
inlay/onlay kompozytowy
inlay/onlay porcelanowych
korony tymczasowe
licówki porcelanowe
mosty
protezy szkieletowe
protezy akrylowe
protezy na implantach typu all-on-4/all-on-5.
korony na implantach

Umów wizytę online lub jeśli masz pytanie napisz do nas!

Długosz & Długosz Stomatologia

Ul. Zamoyskiego 73/U3 (wejście od ul. Przełęcz),
30-519 Kraków
Zapraszamy od pon-pt w godz.10:00-20:00

601-480-198
12-259-81-80
600-920-404

stomatologia@dlugosz.pl