Implantologia stomatologiczna

IMPLANTOLOGIA – czyli implanty zębów w klinice Długosz & Długosz 

implantologia 1

Braki zębowe – czyli utrata zębów to bardzo poważny problem, znacząco wpływający na obniżenie jakości życia. Ma na to wpływ nie tylko pogorszona estetyka naszego uśmiechu ale również zaburzona funkcja gryzienia – szczególnie w przypadku braku zębów trzonowych.

W takiej sytuacji bardzo ważna jest szybka reakcja oraz podjęcie leczenia implantologicznego. Wynika to z tego, że zęby trzonowe odpowiadają przede wszystkim za prawidłowe utrzymanie wysokości zwarcia – bez nich inne zęby nadmiernie się ścierają i przesuwają. Na ratunek w takich sytuacjach przychodzi implantologia oraz protetyka pomagająca odbudować zęba. 

Czym są implanty stomatologiczne a czym odbudowa zęba na implancie?

Implant to tytanowy komponent, który pełni funkcję korzenia zęba, dając podparcie dla nowego zęba/korony. Dzięki implantom jesteśmy w stanie odtworzyć utraconego zęba lub zęby – bez potrzeby szlifowania sąsiednich zębów. Implanty są również jedyną możliwością dla pacjentów, którzy z różnych przyczyn utracili filary protetyczne – czyli zęby na których można wykonać mosty. Implanty zębów są jedynym wyjściem dla osób które nie są w stanie zaakceptować uzupełnień ruchomych – czyli protez.  

Odbudowa zęba na implancie to założenie na  zintegrowany z kością implant  odbudowy protetycznej (czyli korony). Korony na implantach wykonywane są najczęściej z porcelany z podbudową cyrkonową lub metalową. Tak odbudowany ząb jest niemalże identyczny jak nasz naturalny ząb. 

Jak najczęściej wygląda cały przebieg leczenia implantologicznego? 

  1. Konsultacja z lekarzem stomatologiem, diagnostyka obrazowa. 
  2. Zabieg implantacji czyli wszczepienie implantu.
  3. Wizyty kontrolne wg zaleceń lekarza. 
  4. Po około 3 miesiącach, gdy implant zintegruje się z kością możemy przystąpić do odbudowy protetycznej na implancie – czyli do założenia nowej korony (odbudowy zęba). 
Jak wyglada zabieg implantacji w klinice Dlugosz Dlugosz

Jak wygląda zabieg implantacji w klinice Długosz & Długosz? 

W naszym gabinecie przede wszystkim cenimy bezpieczeństwo oraz komfort pacjentów. Zabiegi implantacji zawsze poprzedzone są wnikliwą konsultacją stomatologiczną z naszym implantologiem, opartą na badaniu tomograficznym. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Nasi implantolodzy dr Tomasz Machan oraz dr Tomasz Kruszec korzystają tylko i wyłącznie z wiodących producentów implantów zębowych marki Straumann oraz Ankylos. W oparciu o zaawansowaną technologię oraz ścisłą współpracę z technikiem dentystycznym poprzez przygotowywanie indywidualnych szablonów chirurgicznych podczas dużych zabiegów (np. w przypadku bezzębia) jesteśmy w stanie precyzyjnie określić docelowe położenie implantów, a co za tym idzie zwiększamy prawdopodobieństwo powodzenia zabiegu oraz jego bezpieczeństwo. 

Czy jest możliwe natychmiastowe odtworzenie utraconego zęba? Implantacja natychmiastowa – odbudowa zęba – co to jest?

Implantację natychmiastową najczęściej wykonujemy w przypadku utraty zębów przednich.  Jesteśmy w stanie na jednej wizycie odtworzyć filar zęba – czyli wszczepić implant oraz założyć na niego odbudowę protetyczną w postaci korony tymczasowej. Pozostaje ona przez cały okres integracji implantu z kością, dzięki czemu możemy cieszyć się normalnym uśmiechem podczas okresu rekonwalescencji.  Po pewnym czasie koronę tymczasową musimy wymienić na koronę ostateczną.

Umów wizytę online lub jeśli masz pytanie napisz do nas!

Długosz & Długosz Stomatologia

Ul. Zamoyskiego 73/U3 (wejście od ul. Przełęcz),
30-519 Kraków
Zapraszamy od pon-pt w godz.10:00-20:00

601-480-198
12-259-81-80
600-920-404

stomatologia@dlugosz.pl