Implantologia stomatologiczna

IMPLANTOLOGIA

IMPLANTOLOGIA – czyli implanty zębów w klinice Długosz & Długosz 

Braki zębowe – czyli utrata zębów to bardzo poważny problem, znacząco wpływający na obniżenie jakości życia. Ma na to wpływ nie tylko pogorszona estetyka naszego uśmiechu ale również zaburzona funkcja gryzienia – szczególnie w przypadku braku zębów trzonowych. W takiej sytuacji bardzo ważna jest szybka reakcja oraz podjęcie leczenia implantologicznego. Wynika to z tego, że zęby trzonowe odpowiadają przede wszystkim za prawidłowe utrzymanie wysokości zwarcia – bez nich inne zęby nadmiernie się ścierają i przesuwają. Na ratunek w takich sytuacjach przychodzi implantologia oraz protetyka pomagająca odbudować zęba. 

Czym są implanty stomatologiczne a czym odbudowa zęba na implancie?

Implant to tytanowy komponent, który pełni funkcję korzenia zęba, dając podparcie dla nowego zęba/korony. Dzięki implantom jesteśmy w stanie odtworzyć utraconego zęba lub zęby – bez potrzeby szlifowania sąsiednich zębów. Implanty są również jedyną możliwością dla pacjentów, którzy z różnych przyczyn utracili filary protetyczne – czyli zęby na których można wykonać mosty. Implanty zębów są jedynym wyjściem dla osób które nie są w stanie zaakceptować uzupełnień ruchomych – czyli protez.  

Odbudowa zęba na implancie to założenie na  zintegrowany z kością implant  odbudowy protetycznej (czyli korony). Korony na implantach wykonywane są najczęściej z porcelany z podbudową cyrkonową lub metalową. Tak odbudowany ząb jest niemalże identyczny jak nasz naturalny ząb. 

IMPLANTOLOGIA – czyli implanty zebow w klinice Dlugosz Dlugosz
Jak wyglada zabieg implantacji w klinice Dlugosz Dlugosz

Jak wygląda zabieg implantacji w klinice Długosz & Długosz? 

W naszym gabinecie przede wszystkim cenimy bezpieczeństwo oraz komfort pacjentów. Zabiegi implantacji zawsze poprzedzone są wnikliwą konsultacją stomatologiczną z naszym implantologiem, opartą na badaniu tomograficznym. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Nasi implantolodzy dr Tomasz Machan oraz dr Tomasz Kruszec korzystają tylko i wyłącznie z wiodących producentów implantów zębowych marki Straumann oraz Ankylos. W oparciu o zaawansowaną technologię oraz ścisłą współpracę z technikiem dentystycznym poprzez przygotowywanie indywidualnych szablonów chirurgicznych podczas dużych zabiegów (np. w przypadku bezzębia) jesteśmy w stanie precyzyjnie określić docelowe położenie implantów, a co za tym idzie zwiększamy prawdopodobieństwo powodzenia zabiegu oraz jego bezpieczeństwo. 

Jak najczęściej wygląda cały przebieg leczenia implantologicznego? 

1. Konsultacja z lekarzem stomatologiem, diagnostyka obrazowa. 

2. Zabieg implantacji czyli wszczepienie implantu.

3. Wizyty kontrolne wg zaleceń lekarza. 

4. Po około 3 miesiącach, gdy implant zintegruje się z kością możemy przystąpić do odbudowy protetycznej na implancie – czyli do założenia nowej korony (odbudowy zęba). 

Czy jest możliwe natychmiastowe odtworzenie utraconego zęba? Implantacja natychmiastowa – odbudowa zęba – co to jest?

Implantację natychmiastową najczęściej wykonujemy w przypadku utraty zębów przednich.  Jesteśmy w stanie na jednej wizycie odtworzyć filar zęba – czyli wszczepić implant oraz założyć na niego odbudowę protetyczną w postaci korony tymczasowej. Pozostaje ona przez cały okres integracji implantu z kością, dzięki czemu możemy cieszyć się normalnym uśmiechem podczas okresu rekonwalescencji.  Po pewnym czasie koronę tymczasową musimy wymienić na koronę ostateczną.

Umów wizytę

Długosz&Długosz Stomatologia

Ul. Zamoyskiego 73/U3 (wejście od ul. Przełęcz),
30-519 Kraków

Zapraszamy od pon-pt w godz.10:00-20:00

601-480-198
12-259-81-80
600-920-404

stomatologia@dlugosz.pl