STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Stomatologia zachowawcza to najszerszy dział stomatologii w zakres którego wchodzi leczenie próchnicy i odtwarzanie kształtu zęba. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologicznie materiałów wypełnieniowych, leczenie zęba może być przeprowadzone w sposób wysoce estetyczny. Dobór koloru i zastosowanie nowoczesnych technik korygujących pozwala niemalże idealnie odtworzyć anatomiczny kształt zęba nawet przy dużych ubytkach. Wszystkie zabiegi wykonywane są pod mikroskopem. Dzięki zastosowaniu powiększenia oraz pilników Profin możliwe jest osiągnięcie maksymalnej precyzji w kształtowaniu i wygładzaniu wypełnień.

IMPLANTOLOGIA

Dzięki najnowszym osiągnięciom technicznym przed stomatologią otworzyły się możliwości odtworzenia utraconego zęba lub zębów bez potrzeby szlifowania sąsiednich. Takie możliwości stwarza implantologia. Implanty są również jedyną możliwością dla pacjentów, którzy z różnych przyczyn utracili filary protetyczne czyli zęby na których można wykonać uzupełnienia stałe lub nie są w stanie zaakceptować uzupełnień ruchomych.
System implantologiczny stosowany w naszej praktyce należy do patentów szwajcarskiej firmy Staumann.

 

PROTETYKA ESTETYKA 

Protetyka stomatologiczna zajmuje się uzupełnianiem braków zębowych. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii proponujemy Państwu estetyczne i funkcjonalne uzupełnienia zarówno stałe jak i ruchome.
Powoli przestają być luksusem a zaczynają być standardem w tej dziedzinie indywidualne wkłady cyrkonowe czy z włókna szklanego, korony pełnoceramiczne Procera, cerkonowe, czy niekonwencjonalne mosty na inlay-ach i onlay-ach. Wszystkie zabiegi z zakresu protetyki odbywają się pod mikroskopem.

ENDODONCJA MIKROSKOPOWA

W przeciwieństwie do wypełnień czy uzupełnień protetycznych, leczenie endodontyczne powinno wykonywać się tylko raz, dlatego ważne jest w jaki sposób się je przeprowadzi. Niedokładne lub nieprawidłowe leczenie kanałowe powoduje najczęściej konieczność ponownego zabiegu, który jest zazwyczaj bardziej skomplikowany, dłuższy i obniża szanse powodzenia zabiegu. Lekarz posiadający odpowiednią wiedzę i  doświadczenie, precyzyjnie potrafi odnaleźć ujścia kanałów korzeniowych, dokładnie określić ich długość, opracować i wreszcie szczelnie je wypełnić do samego wierzchołka. Jest to żmudny i precyzyjny proces, jednak w bardzo wielu przypadkach, leczenie zminimalizowane jest do jednej wizyty przy pierwotnej endodoncji.

Zęby prawidłowo przeleczone endodontycznie, mogą być wykorzystane jako filary mostu, kwalifikują się pod korony i nie stanowią źródła zakażenia dla całego organizmu jako ogniska zapalne. Wykorzystanie w tym celu najnowszych technologicznie materiałów i urządzeń powoduje, że zęby, które do niedawna kwalifikowały się do usunięcia, stały się pełnowartościowe klinicznie.

Nasza klinika wyposażona jest w sprzęt, który znacznie podnosi szanse powodzenia leczenia endodontycznego. Są to mikroskopy zabiegowe Leica M 300, endometry, mikrosilniki endodontyczne, mechaniczne instrumenty niklowo-tytanowe oraz radiowizjografia czyli rentgen cyfrowy. Wiedza i umiejętności lekarzy z zakresu endodoncji doskonalone są systematycznie na kursach i szkoleniach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Endodontyczne oraz sławy polskiej i światowej endodoncji.

REKONSTRUKCJA ZGRYZU, OKLUZJA

Choroba okluzyjna dotyczy przede wszystkim nieprawidłowej relacji pomiędzy zębami dolnymi a górnymi, ale także stawu skroniowo- żuchwowego oraz mięśni. Jej objawami jest zgrzytanie zębami, przeskakiwanie w stawie, ścieranie zębów, bóle głowy czy odczuwalne napięcie mięśni twarzy. Ma również wpływ na leczenie bezdechu sennego. 
 Po przeprowadzeniu diagnostyki , w zależności od zaawansowania choroby, dobieramy odpowiednie leczenie z wykorzystaniem wszystkich sprawdzonych rozwiązań z obszaru estetyki, protetyki oraz implantologii. 

CHIRURGIA

W ramach chirurgii stomatologicznej wykonujemy:

 • resekcje pod mikroskopem ze wstecznym wypełnieniem kanałów materiałem ProRoot (wycięcie wierzchołka korzenia, także trzonowców w tym szóstek dolnych). Wykonanie takiego zabiegu w powiększeniu pozwala na przeprowadzenie go w niezwykle precyzyjny sposób, a co za tym idzie na zmniejszenie rany pozabiegowej oraz minimalizację powikłań

 • ekstrakcje zębów

 • ekstrakcje zębów zatrzymanych

 • resekcje ( wycięcie wierzchołka korzenia, także trzonowców w tym szóstek dolnych )

 • reimplantacje

 • szynowanie

 • implanty firmy  Straumann

 • sterowaną regenerację kości z wykorzystaniem materiałów kościozastępczych np.  Bio- Oss, oraz membran tytanowych i kolagenowych

 • zabiegi mikrochirurgiczne

HIGIENIZACJA POD MIKROSKOPEM WYBIELANIE ZĘBÓW

Podstawowym zabiegiem higienicznym jest usunięcie kamienia i płytki nazębnej (osadu). W naszej klinice taki zabieg wykonywany jest wyłącznie pod mikroskopem przez wykwalifikowany personel. Dzięki wykorzystaniu mikroskopu podczas  zabiegu jest on maksymalnie precyzyjny oraz  komfortowy dla pacjentów. 

Z reguły higienizacja powinna być wykonywana co 6- miesięcy, ale wielu pacjentów musi ją wykonywać , w zależności od potrzeby nawet co 2-3 miesiące. Do grupy tych pacjentów zaliczają się przede wszystkim pacjenci z chorobami przyzębia dla których zabieg czyszczenia zębów stanowi podstawę profilaktyki paradontozy. W naszej klinice kamień usuwany jest przy pomocy skalerów o regulowanym natężeniu drgań, co pozwala na uniknięcie nieprzyjemnych odczuć.

Proponujemy Państwu następujące zabiegi z zakresu higieny i profilaktyki:

 • scaling ultradźwiękami (usuwanie kamienia)

 • polerowanie zebów po przeprowadzonym skalingu

 • fluoryzacja kontaktowa i lakierowanie zębów

 • lakowanie

ORTODONCJA, PRZEŹROCZYSTE NAKŁADKI 

Zajmuje się korygowaniem wad zgryzu zarówno u dzieci jak i u dorosłych, przy pomocy stałych aparatów klasycznych i estetycznych z przeźroczystymi zamkami oraz aparatów ruchomych. Zajmujemy się zarówno ortodoncją estetyczną korygującą wygląd zewnętrzny jak i leczeniem zastałych wad mających wpływ na przyzębie oraz ogólną kondycję zębów, całej jamy ustnej oraz stawów skroniowo- żuchwowych. Dla dzieci proponujemy kolorowe aparaty ruchome z zabawnymi elementami lub brokatem. Naszymi pacjentami są jednak nie tylko dzieci ale także i osoby dorosłe, dla których leczenie ortodontyczne stanowi alternatywę utraty zębów z powodu nie leczonych do tej pory wad zgryzowo- zębowych.

Leczenie ortodontyczne prowadzone jest przez lek. stom. Annę Noskowską- specjalistę ortodoncji II stopnia.

W zakresie przeźroczystych nakładek ortodontycznych współpracujemy z firmą Hello Smile. 

 • Facebook - Biały Krąg
 • YouTube - Biały Krąg

© 2020 Długosz&Długosz Stomatologia