WYBIELANIE

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym to najbezpieczniejszy, najskuteczniejszy i najszybszy sposób na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu. 

METAMORFOZA

W naszym gabinecie wybielanie przeprowadzamy przy pomocy lampy zoom oraz wybielania nakładkowego. Często te dwa rodzaje wybielania są łączone przez pacjentów w przypadku niezadowalającego efektu po wybielaniu lampą.  U Pacjentki efekt hollywoodzkiej bieli osiągnięto właśnie dzięki połączeniu wybielania przy pomocy lampy z wybielaniem nakładkowym.

Zęby należy przygotować do przeprowadzenia zabiegu wybielania

Przed wybielaniem, należy wszystkie zęby wyleczyć oraz przeprowadzić pełną higienizację, by pozbyć się kamienia i osadu, które hamują dostęp preparatu wybielającego do szkliwa.

Kiedy nie należy wybielać zębów?

Zabiegu wybielania zębów nie wykonuje się u:

  •  Kobiet w ciąży. Ze względów etycznych, dotąd nie przeprowadzono badań potwierdzających, jak substancje czy urządzenia wykorzystywane w trakcie wybielania wpływają na zdrowie ciężarnej czy rozwój płodu. Kobiety w ciąży spośród wszelkich zabiegów stomatologicznych, powinny decydować się jedynie na zabiegi lecznicze, a wszystkie inne zostawić na później.
  • Pacjentów z chorobami jamy ustnej, takimi jak: próchnica, stany zapalne dziąseł, odsłonięte korzenie zębowe, afty, owrzodzenia czy nadwrażliwość zębów.
  • Pacjentów z uczuleniem na którykolwiek składnik wybielający.
  •  Dzieci i młodzieży do lat 16.

A także u :

  • pacjentów z koronami, licówkami czy po wykonaniu bondingu – preparaty wybielające wybielają szkliwo, nie ceramikę. Nie wybielą więc licówek, koron czy kompozytu, którym pokryta jest część zęba po bondingu.

Więcej o wybielaniu w Długosz&Długosz: