WYBIELANIE

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym to najbezpieczniejszy, najskuteczniejszy i najszybszy sposób na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu. 

METAMORFOZA

W naszym gabinecie wybielanie przeprowadzamy przy pomocy lampy zoom oraz wybielania nakładkowego. Często te dwa rodzaje wybielania są łączone przez pacjentów w przypadku niezadowalającego efektu po wybielaniu lampą.  U Pacjentki efekt hollywoodzkiej bieli osiągnięto właśnie dzięki połączeniu wybielania przy pomocy lampy z wybielaniem nakładkowym.

dlugosz stomatologia wybielanie przed
dlugosz stomatologia wybielanie po

Zęby należy przygotować do przeprowadzenia zabiegu wybielania

Przed wybielaniem, należy wszystkie zęby wyleczyć oraz przeprowadzić pełną higienizację, by pozbyć się kamienia i osadu, które hamują dostęp preparatu wybielającego do szkliwa.

Kiedy nie należy wybielać zębów?

Zabiegu wybielania zębów nie wykonuje się u:

  •  Kobiet w ciąży. Ze względów etycznych, dotąd nie przeprowadzono badań potwierdzających, jak substancje czy urządzenia wykorzystywane w trakcie wybielania wpływają na zdrowie ciężarnej czy rozwój płodu. Kobiety w ciąży spośród wszelkich zabiegów stomatologicznych, powinny decydować się jedynie na zabiegi lecznicze, a wszystkie inne zostawić na później.
  • Pacjentów z chorobami jamy ustnej, takimi jak: próchnica, stany zapalne dziąseł, odsłonięte korzenie zębowe, afty, owrzodzenia czy nadwrażliwość zębów.
  • Pacjentów z uczuleniem na którykolwiek składnik wybielający.
  •  Dzieci i młodzieży do lat 16.

A także u :

  • pacjentów z koronami, licówkami czy po wykonaniu bondingu – preparaty wybielające wybielają szkliwo, nie ceramikę. Nie wybielą więc licówek, koron czy kompozytu, którym pokryta jest część zęba po bondingu.

Więcej o wybielaniu w Długosz&Długosz: